Математика




                 
  



Тема уроку.       Складання таблиць додавання та віднімання числа 1.
                            Розв’язування прикладів виду 4+1+1, 9-1-1. Складання і
                            розв’язування  прикладів і задач.
Мета уроку.       Формувати навички додавання та віднімання числа 1, вчити
                            розв’язувати приклади на додавання та віднімання, виробляти
                            навички дітей у самостійному складанні задачі за малюнком;
                            розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість;
                            виховувати повагу, відчуття взаємодопомоги.
Обладнання.     Картки з цифрами, ілюстрації героїв мультфільму
                            «Простоквашино», «чарівні» листочки з прикладами,
                            доріжка з прикладами, таблиці.
Урок – мультфільм.
Хід уроку
І. Організація класу.
         а) Пролунав уже дзвінок,
             починається  урок.
             На уроці ти працюй,
             Гарно приклади рахуй.
б) Сьогодні у нас незвичайний урок. Спробуйте відгадати загадку і ви дізнаєтеся, хто завітає до нас на урок.
         Любить мультфільм цей уся дітвора,
         Тут хлопчика звуть дядя Федор
         І є в нього друзі – це кіт та собака.
         А як їх зовуть відгадайте, малята!
-         Про героїв якого мультфільму йдеться мова?
-         Як звали героїв мультфільму?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
         1. Усна лічба.
Так, діти, сьогодні ми урок математики проведемо разом з Матроскіним і Шариком. Давайте покажемо їм як ми усно працюємо.
·        Порахуйте від 1 до10, від 10 до1;
·        Покажіть число, яке вказує на кількість предметів (вчитель демонструє предметні малюнки, а учні показують число, яке вказує на кількість предметів);
·        Розв’яжіть віршовані задачі:
Три веселі киці                                             Васильку, ти чому  сердитий?
Грались на травиці.                                               Слив не можу полічити.
Рижик теж до них прибіг.                                      П’ять було, одну я з’їв.
Скільки кошенят усіх?                                 Скільки мамі залишив?
·        Робота в парах. Порівняння чисел.
5і 2, 3 і 8, 6 і 9, 7 і 7.
Хотів Матроскін домовитися з Шариком зустрітися сьогодні вранці і разом погуляти і вирішив зателефонувати, але забув номер телефону. Давайте допоможемо пригадати номер телефону, виконавши завдання:
·        Назвати числа від меншого до більшого: 5, 8, 10, 2, 4, 1, 7.
Молодці! Ось зателефонував котик песику і домовилися зустрітися у Шарика.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.     Повідомлення теми і мети уроку.
Прийшов Матроскін до будиночку, де живе Шарик, а який номер квартири не може пригадати. Чого тільки він не робив і співав, і нявчав, і кричав, не з’явився Шарик. Згадав Матроскін, що сусід Шарика П’ятачок живе у квартирі №4.
- Тож у якій квартирі живе песик? Як отримали число 5? Молодці!
- Назвіть наступне число до числа 7. Як отримали  число 8?
Підсумок: наступне число отримуємо додаванням 1 до даного числа.
-         Назвіть попереднє число до числа 9. як отримали число 8?
-         Ось сьогодні ми і будемо складати таблиці додавання та віднімання числа 1.
(За допомогою предметних малюнків діти складають таблиці додавання та віднімання числа 1)
2.     Робота в підручнику.
Порівняйте, чи правильно ми склали таблиці додавання та віднімання числа 1. Давайте їх прочитаємо.
Щось втомився котик наш,
Відпочити настав час.
ІV. Фізкультхвилинка.
Раз, два, три, чотири, п’ять
Час прийшов нам спочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата, скоки – скоки!
10, 9, 8, 7
Час за парти нам усім.
3.Робота в зошиті.
·        В цей час Матроскін почув голос листоношиПєчкіна. Той був чимось стурбований і попросив кота рознести газети. Матроскін погодився. І став швиденько розносити пошту. Давайте дізнаємося, в які квартири кіт розніс газети відгадавши загадку.
Вона тонка, як спиця
Це є цифра....(одиниця)
Напишемо цифру 1.
·        Але раптом Матроскін підсковзнувся і покотився вниз зі сходинок, решта газет розлетілася. Давайте допоможемо котику зібрати  та рознести пошту, виконавши завдання №2 с.46 ( діти почерзі розв’язують приклади біля дошки, а решта –у зошитах).
·        Нарешті Матроскін прийшов до Шарика. Песик запропонував коту скласти і розв’язати задачу №3 с.46.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
·        Потім наші друзі вирішили з’їздити на автобусі в місто. Водій автобуса попросив їх допомогти розв’язати приклади, щоб швидко, без перешкод дістатися до міста.
4+1+1                  6+1                      9-1                       2+1+1                  7-1
              5-1                  8-1-1                    3+1                               5+1+1
·        Робота в групах.
Наші герої люблять працювати і вирішили вони поприбирати листячко у дворі.
Пограємо в гру «чарівне листячко»,  подивимося, яка група швидше прибере листячко, розв’язавши правильно і швидко приклади.
5+1                      6+1+1                  4+1                               8+1
3+1+1                 2+1                      7+1+1                           4+1+1
8-1                       4-1                       5-1                                6-1-1
4-1-1                    7-1-1                    8-1-1                             3-1-1
·        Робота з геометричним матеріалом.
Потім вони намалювали на землі маленьке поросятко.
-         З яких геометричних фігур складається поросятко?        
-         Яких геометричних фігур найбільше?
-         Яких геометричних фігур найменше?
VІ. Підсумок уроку.
-         Шарик та Матроскін задоволеними поверталися додому.
-         А ми з вами згадаємо, що ми робили на уроці? 


-         Чи сподобався вам цей урок?

Тема.            Складання таблиць додавання й віднімання числа 2.

                     Розв’язування прикладів виду  7 – 2 + 1,  8 – 2 – 2.
                     Віднімання за допомогою числового відрізка.
                     Складання і розв’язання задач.
Мета.           Формувати навички додавання  й віднімання числа 2;
                     тренувати в розв’язанні прикладів на дві дії;
                      вчити прийому віднімання за числовим відрізком;
                      продовжувати формувати вміння складати й розв’язувати задачі;
                      розвивати логічне мислення, кмітливість;
                      виховувати увагу, інтерес до математики.
Обладнання.     Картки цифр, математичні таблиці для 1 класу, ілюстрації
                            потягу з казковими героями.
Урок – подорож.

Хід уроку
I.                  Організація класу.
Продзвенів уже дзвінок,
         Починаємо урок.
         Будем добре працювати
         Хороші результати будемо мати.
II.      Актуалізація опорних знань учнів.
         1.Усні обчислення.
Подорожувати будемо незвичайним, а казковим потягом.
В кожному вагончику сидить казковий герой, який підготував для вас завдання.
Щоб наш потяг зрушив з місця, необхідно виконати завдання, що приготував клоун.
1.     Порахуємо до 10.
2.     Назвіть сусідів числа 3, 5,7.
3.     Назвіть склад числа 3, 6, 8.
4.     Повторення таблиці додавання і віднімання числа 1.
(Учитель показує приклади, а учні – відповідають)
Молодці!       
 А також він приготував для  учнів гру ”Мовчанка”

 А для деяких учнів завдання – змагання.
            2 + 1                      4 – 1                                 3 + 1
            2 + 1 +1                 4 – 1 – 1                           3 + 1 + 1
            5 + 1 + 1                6 – 1 – 1                           7 – 1 – 1
            (Виконують завдання три учні біля дошки)
Перевірка прикладів на дошці.
3. Створення проблемної ситуації.
Діти, як по іншому можна записати приклади 2 + 1 + 1,  4 – 1 – 1? 
ІІІ.   Вивчення нового матеріалу.
1.     Повідомлення теми і мети уроку.
Переходимо до другого вагончика і зустрічаємося з Червоною Шапочкою.
(Робота з демонстраційним матеріалом, складання таблиці додавання та віднімання числа 2)
Діти складають таблицю додавання та віднімання числа 2, учитель записує на дошці.
2.     Робота з підручником.
Перевірка таблиці додавання та віднімання числа 2.
(читання таблиці хором)
ІV.    Фізкультхвилинка
Вже стомилися ми трішки,
Вийдем, діти, на доріжку.
Наші ручки: раз, два, три
Наші ніжки: раз, два, три
Ось голівонька втомилась
Вліво – вправо нахилилась:
Раз, два, три.
Будем пальчики стискати,
Будем знову працювати
         3. Робота з числовою лінійкою.
Переходимо до третього вагону. А з ким ми зустрінемося відгадайте загадку.
            Дерев’яний та довгенький,
            Маю носик я довгенький
            На білому слід лишаю, –
            І всіх діток потішаю. Буратіно.
Він приготував вам таке завдання: за допомогою числової лінійки розв’яжіть приклади, виконавши завдання №3 на с.48.
Спробуйте  за допомогою лінійки розв’язати приклади:
                  6 + 2             7 – 2              4 + 2                5 – 2
4.  Гра «Сходинка»
          Переходимо до четвертого вагончика і ось тут ми зустрінемося з ведмедиком.
-         В яких казочках ви зустрічались з ведмедиком7
-         Який він?
                   Він пропонує нам гру ”Сходинка”
                   Мої сходинки – не звичайні,
                   А корисні і навчальні:
                   Щоб по сходинках стрибати,
                   Треба вміти рахувати.



                                                     3 + 2
                                      3 – 2                       4 + 2
                    5 + 2                                                            5 – 2
    4 -2                                                                                                6 – 2

5.   Робота в зошитах.
Переходимо до п’ятого вагончика і там ми зустрічаємо Чебурвшку, який теж приготував для вас завдання.
а) Каліграфічна хвилинка
- Відгадайте загадку і ви узнаєте, яку ми будемо писати цифру.
         Цифра ця, як кочерга,
         В неї, бач, одна нога.       ( 7 )
б) Розв’язування прикладів в зошитах
         7 – 2 + 1                           8 – 2 – 2
         4 + 2 – 1                           6 + 2 + 1
в) Складання задач.
- Переходимо до шостого вагончика
- Відгадайте, хто їде в цьому вагончику?
(Чиполіно)
- Він нам підготував таку задачу.
V.               Підсумок уроку.

            Послухайте лист від Вінні – Пуха:
1)               7 банок меду я купив
2 банки я одразу з’їв
Знайдіть яка остачи
Ось вам моя задача
2)               Посадив ведмідь  в гайочку
6 дубочків, 2 осички
Всі йому допоможіть
Скільки разом підкажіть.
-         Молодці! Всі завдання, які підготували казкові герої ми виконали.
-         Чому ми навчились?

  ЦІКАВА  МАТЕМАТИКА











































Немає коментарів:

Дописати коментар